Skip to Content

Kaviczky

Vítame Vás v prirodzenom svete krásy, ktorý vytvorila ÁGNES KAVICZKY!

Už od detstva prejavovala neobyčajný záujem o prírodné vedy, nasledujúc tak rodinné tradície. Vyštudovala odbor biológia-laboratórna diagnostika, neskôr sa zamestnala ako výskumný asistent. Počas praxe ju vždy zaujímala najmä použiteľnosť vedy v každodennom živote, preto absolvovala aj odborné vzdelávanie z kozmetiky, aby spoznala požiadavky a očakávania kozmetického priemyslu.

V roku 1999 Ágnes oslovila jedna francúzska firma na luxusnú kozmetiku, aby sa stala ich trénerkou, a aby metodiku osvojenú v Paríží podávala ďalej v Maďarsku. Tento zážitok ju inšpiroval k tomu, aby vytvorila vlastnú značku, avšak použitím výlučne prírodných surovín a účinných látok.

Vo svete sa čoraz väčšmi uplatňuje takáto zmena názoru, podľa ktorého sa ľudia prikláňajú viac k prirodzenému a organickému spôsobu života.

Séria výrobkov KAVICZKY predstavuje túto prirodzenosť, ktorá je bez akýchkoľvek syntetických konzervačných prísad, farbív a aromatických materiálov. Cieľom Ágnes bolo, aby vytvorila takú kozmetickú líniu prémiovej kategórie, ktorá vzhľadom aj obsahovo zodpovedá svetovým požiadavkám, a reprezentuje také hodnoty, ktoré sú pre Maďarsko charakteristické. Práve preto za základnú aktívnu zložku vyvinutej série výrobkov zvolila na svete jedinečnú vodu a bahno z jazera Hévíz, ktoré je považované za Hungaricum.

Ágnes považuje za mimoriadne dôležité, aby čokoľvek, čo slúži blahobytu, zdraviu alebo kráse človeka, pochádzalo z prirodzených darov zeme, a aby neboli napodobneninami a neobsahovali žiadne falzifikáty.

Ľudská krása - vnútorná ale i vonkajšia - sa musí prejaviť jednotne a ucelene. Verí, že k tejto vnútornej a vonkajšej celistvosti v značnej miere prispejú aj produkty a ošetrenia od KAVICZKY.

Už dôvera, ktorá vzniká medzi klientom a kozmetičkou, vytvorí harmóniu, ktorá ošetruje telo i dušu.

Kvôli už spomínaným považuje za KAVICZKY najviac vystihujúce slová prirodzenosť, hebkosť a eleganciu.

Kaviczky je séria výrobkov z Maďarska

Maďarsko je krajinou liečivých vôd, kde sa vo svete jedinečným spôsobom - nachádzajú stovky liečivých prameňov a jazier s liečivou vodou, ktorých priaznivé účinky už tisícročia poznajú a využívajú rôzne kultúry, ktoré sa počas dejín ocitli na tomto území. Pri prieskumných vrtoch na uhľovodíky, ktoré sa začali v rokoch 1910 sa objavila voda vhodná na liečenie asi na 600 miestach, a Maďarsko sa z hľadiska odkrytých geotermických pokladov stalo najbohatšou krajinou sveta. Hypokrates (VI. st. pred Kr.) konštatoval, že choroba je narušenie harmónie medzi človekom a jeho životným prostredím.

Túto koncepciu sledujú aj odborníci vyrábajúci produkty KAVICZKY, ktorí v ošetrovaní pleti a pokožky využívajú liečivé účinky a špeciálne zložky jedného z najslávnejších jazier v krajine, jazera Hévíz.

Jazero Hévíz

Liečivé jazero Hévíz je najväčším, aj biologicky aktívnym prirodzeným termálnym jazerom sveta.
Vzniklo v období horného trias-u (asi pred 200 mil. rokmi) z kryštálovo čistej vody Pannonského mora.

O vode

Na minerálne látky bohatý prameň jazera vyviera v 38 m hlbokej jaskyni, kde sa miešajú desaťtisíc ročné teplé a studené krasové vody.

Voda jazera sa vymieňa po troch dňoch. Jazero obsahuje vzácne minerálie a stopové prvky, ako napríklad Li, K, Si, Ra, S, ďalej Cu, Zn, Ca a Mg, ako aj Na(HCO3)2.

O liečivom bahne

Jedným z prostriedkov hévízskeho liečenia je preslávená rašelina, liečivé bahno. Dno jazera pokrýva v hĺbke 1-3 metra rašelina, ktorá je rastlinného a minerálneho pôvodu. Už táto jeho vlastnosť sama o sebe robí jazero osobitným, keďže koryto nepozostáva z pôdy vulkanického pôvodu, ale z rašeliny. Na mieste, kde sa zbiehajú vody dvoch odlišných teplôt sa umiestňuje široké bahnové sedlo, v ktorom sa tvorí kyselina humínová. Kyselina humínová vzniká mikrobiologickým dozrievaním z rastlinných usadenín. Je to makromolekulová organická látka s dlhým uhľovodíkovým reťazcom, ktorej nespočetné cenné vlastnosti sú využiteľné na kozmetické účely. Má schopnosť zvyšovať potenciál bunkovej membrány, ktorá sa tak stáva plným života. Je veľmi vhodný na detoxikáciu pokožky tým, že viaže ťažké kovy, regeneruje pokožku a vyhladzuje jemné vrásky. Dôležitou charakteristikou je aj protizápalový a dezinfekčný účinok.

Flóra a fauna jazera

Jeho flóra a fauna je kvôli unikátnemu prostrediu veľmi zvláštny. Nádherný je pohľad na červené lekná vysadené do jazera, respektíve preslávene známou rastlinou Hévíz-u je lekno s modrými kvetmi.

Hromadne tu žije pre vedu nová proteolytická mikromonospora (Micromonospora heviziensis), ktorá svojou aktivitou podporuje vytváranie liečivého bahna. V okolí Hévíz-u sa teda vyskytujú aj také druhy organizmov, ktoré sú na svete ojedinelé.

Liečivé bahno a voda z Hévíz-u zohrávajú v sérii výrobkov KAVICZKY dôležitú úlohu.

Hévízske jazero si svojimi jedinečnými vlastnosťami, liečivými účinkami, svojou flórou a faunou zaslúžilo nomináciu uchádzača na zozname svetového dedičstva.

Firma KAVICZKY si želala použiť liečivé účinky jazera Hévíz v pestovaní a ošetrovaní pleti. Jedinečnosť série výrobkov KAVICZKY reprezentuje špeciálne zostavená kombinácia účinných látok, ktorá sa nachádza v každom výrobku. Touto špecifickou zložkou je Pannon Formula PF™, komponentami ktorej je bahno a voda z jazera Hévíz, prírodné obilninové výťažky a biologicky čisté silice.

O liečbe a ošetrovaní

Vo všeobecnosti platí, že KAVICZKY, počas ošetrovacieho postupu považuje pokožku ako celok. Ošetrenie sa začne na základe jej daného stavu. Ako aj my sa rozhodujeme v danom okamihu o tom, aké jedlo si dáme, aké výživné látky potrebuje náš organizmus, takto prezrádza aj pokožka, na čo jej smädí. Dôkladný kozmetik, ktorý absolvoval tréning KAVICZKY takto ihneď vidí, ktorými účinnými látkami môže naštartovať prirodzenú regeneráciu pokožky.

Kozmetici po osvojení všetkých potrebných vedomostí sa vedia na základe daného stavu pokožky rozhodnúť, ktoré prípravky použijú v jednotlivých fázach ošetrenia.

Pre klienta je počas ošetrenia najdôležitejšie pohodlie, pokoj, a už aj sa môže začať efektívny a harmonizujúci postup.

Významní partneri

Staňte sa aj Vy našim nasledujúcim partnerom, ktorí zlučujú tradičnú maďarskú kozmetiku s najmodernejšími kozmetickými metódami. Ich filozofia hovorí, že základom prírodnej kozmetiky je kombinácia biologicky čistých prírodných materiálov bez konzervačných prostriedkov.